Opatření

Vážení rodiče,

Sdružení rodičů zakoupilo elektrické likvidátory vší do každé třídy. Tyto hřebeny si můžete zapůjčit a zkontrolovat vlasy svým dětem ,abychom předešli rozšíření vší v MŠ. Žádáme Vás o pravidelnou kontrolu Vašich dětí. V případě výskytu vší ve škole je naprosto nezbytná spolupráce s rodiči všech dětí. Podle hygienika učitelé sami nemohou dětem hlavy plošně kontrolovat, aby nerozšířili vši na další děti. Zbavit děti vší je povinností rodičů, nikoliv školy a jejich pedagogických pracovníků. Při výskytu vší nebo hnid je potřeba zpřísnit kontrolu svého dítěte a současně o problému neprodleně informovat třídního učitele! Vši jsou bohužel v posledních letech celorepublikovým problémem, který může potkat kohokoliv. Jsou již proti mnoha postupům rezistentní, proto je potřeba dle pokynů Hygienické stanice při jejich odstraňování dodržet pravidla:

*Dle informace hygienické stanice zůstává nejosvědčenějším způsobem mechanické ošetření : z vysušených vlasů vyčesávat pomocí hustého hřebenu všechny hnidy, následně je zničte!!! Tato procedura je velmi zdlouhavá a nepopulární, avšak nutná a účinná !

*Dále je nutné prádlo, které přišlo do kontaktu s vlasy, ošetřit desinfekčním prostředkem, přepráním na vysokou teplotu a vyžehlením. Jde o ručníky, ložní prádlo, čepice, límce, šály apod.

*V neposlední řadě o výskytu vší vždy informujte třídního učitele!

*Pokud budou u dítěte nalezeny vši či hnidy škola bude neprodleně informovat zákonné zástupce,

Zbavit děti vší je ze zákona povinností rodičů.

RobiComb ® Pro je elektronický přístroj, která zabíjí vši ve všech vývojových stupních drobným elektrickým výbojem. Elektronický likvidátor vší, efektivní, bez chemie a bez rizika!

Používá se na suché vlasy jako běžný hřeben. Je zvláště vhodný i pro dlouhé vlasy. Jakmile se Robi Comb dotkne vši, vysílá cílený elektrický impuls, který zabíjí vši okamžitě.

Děkujeme za spolupráci.