Spálová angína - DŮLEŽITÉ PRO RODIČE !!!!!!

Vážený rodiče,

od září se stále v naší MŠ vyskytuje bacil spálové angíny. Dnes tj.27.2.2019 jsem se obrátila na radu na Hygienickou stanici na oddělení epidemiologie.

Zde zní informace: V populaci se vyskytuje přibližně 10% bezpříznakových nosičů původců onemocnění spálou či spálovou angínou ( streptokoky ), přičemž nařízení plošného provádění výtěrů, z krku v kolektivech se nenařizuje. Takové plošné testování na výskyt streptokoků je nepřínosné, protože nelze podávat antibiotika osobám, které nejeví klinické příznaky onemocnění.

Streptokoky se vyskytují ve více typech. Problém dětských kolektivů je, že mnozí rodiče posílají do těchto kolektivů i děti s počínajícím onemocněním, kdy podceňují první příznaky - záněty nosohltanu nebo angíny. Tyto děti jsou pak zdrojem nákazy pro vnímavé děti z kolektivu. Současná legislativa neumožňuje personálu mateřských škol provádění ,,ranního filtru".

A ZA ZDRAVOTNÍ STAV DÍTĚTE PLNĚ ZODPOVÍDAJÍ RODIČE !!!

Naše MŠ provedla tyto opatření :

• umytí veškerých hraček na třídách
  • umytí celé budovy dezinfekčními přípravky
  • pedagogové a celý kolektiv - testování na výskyt streptokoka u lékaře
  • převlékání lůžkovin 1x za 14 dní.

Jedná se o kapénkovou infekci, vir, který se šíří vzduchem, ale může být zde mezi dětmi i někdo jako nositel tohoto onemocnění, který jim však neonemocní. Při jakýchkoli známkách teploty, kašle či zarudnutí v ústech jděte, prosím, k lékaři na prohlídku, abyste vyloučili nebo potvrdili toto onemocnění. V každém případě Vás musím požádat, aby dítě po absenci v MŠ přineslo potvrzení od lékaře, že je zdrávo a může do kolektivu. Jen tak předejdeme dalšímu šíření nemoci v dětském kolektivu.

Děkuji Vám za pochopení, jde nám především o zdraví dětí.