Naše první dny v MŠ

Vážení rodiče ,tak už nám to vše začalo. Nástup do MŠ JE PRO DĚTI I RODIČE VELIKÁ ŽIVOTNÍ UDÁLOST.

Ti nejmladší dorazili do naší školičky statečně a postupně se zařadili mezi ostatní (starší )kamarády .Většina dětí zvládla počáteční novoty a musím Vám říct ,že jich je opravdu hodně .Třeba nové prostředí ,cizí lidé okolo nich ,nová pravidla a najednou umět zvládat vše sám bez pomoci maminky a tatínka ? Nemají to tříleté děti lehké ….Musíme je připravit na to ,že v MŠ budeme jíst ,odpočívat ,chodit na procházky a hrát si s ostatními dětmi . Je vhodné dítě ujistit ,že se nemusí vůbec bát, že tam bude mít ostatní děti a paní učitelky, které mu se vším pomůžou.Děti si musí zvyknout a někdy si popláčí a proto jsou občas odpoledne unavené.V tuto chvíli je dobré se obrnit trpělivostí a hlavně vydržet ...Ujistěte své dítě ,že to zvládne a vy mu věříte.Dítě musí mít k MŠ kladný vztah a proto ho školkou nestrašte. Komunikujte s paní učitelkami na třídě ,třeba se dozvíte ,že když předáváte ráno pláčící ditě , a potom odejdete ,že se dítě uklidní a jde si hrát s ostatními kamarády.Ale vypadá to ,že vše se zvládá a děti budou v každé třídě spokojené .V pátek proběhlo Vítání nových dětí spojené s programem Skotančení s Verčou a myslím si ,že se nám všem líbilo . Fotografie najdete v budově MŠ .Doporučuji ,ptejte se svých dětí a zajímejte se ,co celý den dělaly a co se jim ve školce líbilo .Děti velmi rády sdílejí své prožitky .Snažíme se ve třídách připravit dětem ty nejlepší podmínky ,aby se v naší MŠ cítily bezpečně a dobře .Přeji všem krásný nový školní rok 2020/2021 a těšíme se na spolupráci .