Důležité informace pro rodiče !!!

Vážení rodiče,

poslední rok nás přiměl k zamyšlení, jak více zpřístupnit rodičům život jejich dítěte v MŠ , jak se dozvědět více o aktivitách dětí v době, kdy třetí osobě ( rodičům) byl vstup do školy zakázán. Ale ani při standardním provozu školy nebylo možné informovat rychle a cíleně zákonné zástupce o organizačních záležitostech, o změnách nebo o plánované aktivitě. Odeslat rychlou zprávu o jednom konkrétním dítěti nebo o celé skupině, doplněnou autentickými fotografiemi činností nebo o zapojení vašich ratolestí do her a vzdělávání – jedním kliknutím, bylo nemožné.

Stále byl i problém s fotografiemi ohledně GDPR i se založením skupin WhatsAppu. Pověřenec je opravdu na nás přísný a nechceme porušovat  GDPR.

Stránky školy jsou oficiální záležitostí, kde komunikuje zejména vedení školy a informuje zde o aktivitách celoškolních nebo celých tříd.

Proto když jsem uviděla prezentaci Twigsee, četla na tento systém recenze, ujistila se, že splňuje požadavky MŠMT a dodržuje veškerou legislativu nutnou pro splnění GDPR, byla jsem nadšená.

A tak mě velmi překvapily reakce rodičů, kteří projevují obavy z porušování GDPR a dokonce z neochoty vůbec o této aplikaci uvažovat.

Informace, které jste vy jako zákonní zástupci měli vyplnit do dotazníku, jsme potřebovali aktualizovat, protože i přes povinnost rodiče informovat o změnách, se tak často neděje a někdy se např. u emailu stala i nechtěně chyba. Aplikace  bude fungovat od 1.10.2021  jako komunikační kanál .Tyto informace nikdo jiný nevidí než vedení školy a učitelky na třídách, které s těmito údaji pracovat dokonce musí ( alergie …). Data, která odešlete, nevisí někde na nějaké pomyslné nástěnce , tak aplikace nefungují.

Většina rodičů je již s učitelkami na třídě přes  email v kontaktu  a s Twigsee bude od 1.10.2021 . Samozřejmě , že ještě stále klademe otázky a voláme po dalším a dalším rozšíření, dáváme autorům podněty, prostě se s tímto systémem sžíváme a je mi jasné, že i pro Vás rodiče to v začátku nebude úplně jednoduché.

Pokud Vaše dítě nastupuje do základní školy, budete se školou komunikovat obdobným způsobem. Nemohu nikoho nutit ke stažení aplikace do svého mobilu, nebo počítače ,chápu i to, že někteří rodiče si říkají, proč teď  v říjnu ,ale potřebovala jsem od Vás všech email a souhlas.Výhody, které z aplikace pro Vás vyplývají jsou daleko větší, než počáteční zaktivování.

Nabízíme Vám rychlé, včasné, konkrétní informace o Vašem dítěti v rámci jeho třídy, kterou navštěvuje. Z Vaší strany např. jednoduché omlouvání. Je jen na Vás rodičích, zda je chcete nebo jsou pro Vás dostačující informace z webových stránek, které budete muset sledovat, pokud budete chtít být informování. Na webových stránkách ovšem neuvidíte pokroky svého dítěte, jeho rozzářenou tvářičku, když se mu podaří vyřešit daný úkol a ani jeho zapálení pro hru s kamarádem. Informace, po kterých každý rodič prahne, může poskytnout jen učitelka, která s dítětem tráví několik hodin denně v daném prostředí.

Nic není dokonalé,ale toto je komunikační způsob, po kterém většina rodičů volala a já se domnívám, že zatím velmi pěkně zpracovaný.

Pokud máte správně uvedenou e-mailovou adresu  přijde Vám od nás informační e-mail . Pokud vám nepřišel , kontaktujte prosím svou kmenovou třídu (třídu, kam vaše dítě chodí) ke kontrole Vaší e-mailové adresy.

14.9.2021 budou všichni zaměstnanci  proškoleni – prezentace Twigsee a během několika dnů obdržíte informace ,kde i Vy se seznámíte s touto aplikací .

Pokud jste dočetli můj dopis až sem, tak Vám děkuji a to i za Vaše děti.

twigsee.png -  (twigseethumb300.png)